Detoks

Proste sposoby na detoks organizmu (Wyciskarki do soków)

W naszym organizmie bez przerwy gromadzą się toksyny. Nie brzmi to przyjemnie, prawda? Oddychając, wdychamy je, jedząc, zjadamy je. Nawet nasz organizm ma w sobie jakąś skłonność do skromnej autodestrukcji i może zacząć działać przeciwko samemu sobie, produkując toksyny. Oczywiście nasz organizm potrafi pozbywać się niekorzystnych złogów toksyn, służy mu do tego układ moczowy i oddechowy. Ale czasem trzeba mu też pomóc, bo może nie udźwignąć ciężaru gromadzących się szczególnie zimą toksyn.

Detoks organizmu można przeprowadzić samemu.

Jeśli masz problemy z koncentracją, ciągle czujesz się zmęczony, twoje włosy i paznokcie są w nienajlepszej kondycji, masz problemy z trawieniem, przebarwieniami skórnymi i trądzikiem, to najwyższy czas, by zacząć walczyć z tymi nieprzyjemnymi dolegliwościami, na przykład za pomocą poniżej wymienionych prostych sposobów:

Ruch to zdrowie

Nie musisz od razu uprawiać wspinaczki wysokogórskiej, by coś dobrego zaczęło dziać się w twoim organizmie. Wystarczy czasem kilka, kilkanaście przysiadów, pajacyków i podskoków. Form sportu jest tak wiele, że możesz wybrać tę idealną dla siebie. Może bieganie, a może pływanie lub aerobik wodny, a może zwykłe codzienne spacery?

Magia ziół

Zajrzyj koniecznie do sklepu zielarskiego. Fiołek trójbarwny, brzoza i skrzyp polny działają moczopędnie, mięta pieprzowa pobudza trawienie, a tamaryszek oczyści twój organizm. Detoks organizmu za pomocą ziół to doskonały pomysł.

Suplementy diety

Oferta wspomagaczy detoksykacyjnych z apteki jest bardzo bogata i można liczyć na tanie i dobre produkty, które pomogą ci pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości związanych z toksynami obecnymi w twoim ciele. Wypróbuj któryś z nich.

Dieta sokowa

Pyszne, orzeźwiające i świeże soki to doskonały i smaczny pomysł. Zastąp kawę i sztuczny napój sokiem Hurom z jabłek, pomarańczy i bananów. Regularne picie takich pyszności na pewno poskutkuje lepszym trawieniem i wyglądem.

Wyciskarki do soków
Wyciskarki do soków

Woda i cytryna

Cytryna to środek powszechnie znany ze swoich oczyszczających właściwości. Możesz je wykorzystać, pijąc codziennie rano na czczo wodę z sokiem wyciskanym z cytryny. Taki napój pobudzi cię i przygotuje twój układ trawienny do śniadania. Picie takiego cytrynowego napoju to sposób nie tylko na detoks organizmu, ale też na wspomożenie odchudzania.

Zielona herbata

Oprócz oczyszczania z toksyn, herbata ta ma wiele innych właściwości, których szkoda nie wykorzystać. Co na przykład? Wspomaga odchudzanie, działa przeciwnowotworowo, poprawia krążenie krwi.

Regularne działanie mające na celu detoks organizmu na pewno po pewnym czasie przyniosą pozytywne skutki. Wystarczy trochę cierpliwości i wiary w dobre działanie poleconych powyżej sposobów.